Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 139 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

DEBIUTY I MISTRZOSTWA POLSKI W FITNESS I KULTURYSTYCE

czwartek, 28 kwietnia 2016 13:41

 baner fb.png

W dniach 1-2 Maja 2016 w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS  w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) odbędą się Debiuty i Mistrzostwa Polski w FIT-KID, Fitness i Kulturystyce Federacji WFF-WBBF!

 

Zawody organizowane na licencji Międzynarodowej Federacji WFF-WBBF (World Fitness Federation-World Body Building Federation). Organizatorem imprezy oraz Prezesem Federacji WFF-WBBF Poland jest Mistrzyni Świata Fitness Aleksandra Kobielak. Konferansjerem wydarzenia będzie Przemek Radziszewski – wokalista znany m.in. z programu The Voice of Poland. Głównym partnerem wydarzenia jest Miasto Gdańsk.

Podczas majówki w Gdańsku odbędzie się wielkie dwudniowe widowisko w sportach sylwetkowych oraz gimnastycznych. 1 maja 2016 to święto Debiutantów, czyli osób, które zdecydowały się stanąć na scenie po raz pierwszy. 2 maja 2016 odbędą się Mistrzostwa Polski, na które przyjdą zawodnicy z całej Polski oraz zza granicy.  Mistrzostwa Polski są eliminacjami do Mistrzostw Europy. Celem zawodów jest wyłonienie reprezentacji  Polski, która zmierzy się z innymi krajami podczas Mistrzostw Europy na Litwie, 14 maja 2016. Na scenie zaprezentują się zwycięzcy Debiutów oraz zeszłoroczni Mistrzowie Polski, Europy i  Świata aby obronić lub walczyć o nowe tytuły w 2016 roku.

 

Zawody będą trwać przez całe dwa dni. O godzinie 10:00 rozpocznie się I blok w Fitness Gimnastycznym, które otworzy kategoria FIT-KID do lat 6. Jest to niezwykłe taneczno-gimnastyczne show w wykonaniu najmłodszych uczestników. Następnie zatańczą na scenie kolejne kategorie wiekowe do lat 8, 10, 12 oraz 14 lat. Kolejną kategorią jest Fitness Aerobic czyli fitness show młodzieży w wieku od 16 lat. Na zakończenie widownia będzie mogła podziwiać  Duety oraz Mini Formacje. Koronacja  I bloku zaplanowana jest na godzinę 14:00.

 

Następnie o godzinie 16:00 rozpocznie się II blok – Fitness Sylwetkowe. Na scenie zmierzą się Kobiety w kategoriach Fitness Model oraz Miss Figure, a także Mężczyźni w kategoriach Kulturystycznych oraz Męskiej Sylwetce. Niezwykłym widowiskiem, które wywiera największy podziw wśród widowni jest Kulturystyka Niepełnosprawnych. Koronacja II bloku zaplanowana jest na godzinę 20:00.

 

Podczas dwóch dni czeka także wiele atrakcji dla widowni m.in. Hotel Tristan przygotował kącik zabaw dla dzieci, do tego można odwiedzić stoiska w Hali w tym sklepik Federacji WFF-WBBF POLAND oraz zasmakować w smakach trójmiejskich Foodtrucków.

 

 

Harmonogram:

1 maja 2016 – Debiuty w FIT-KID, Fitness i Kulturystyce WFF-WBBF

2 maja 2016 – Mistrzostwa Polski w FIT-KID, Fitness i Kulturystyce WFF-WBBF (eliminacje do Mistrzostw Europy)

 

Agenda:

10:00 – I BLOK – Fitness Gimnastyczne

14:00 - Koronacja

17:00 – II Blok – Fitness Sylwetkowe

20:00 – Finały i Koronacja

 

Podczas zawodów można podziwiać kategorie:

  • FIT-KID – układy fitness taneczno-gimnastyczne z elementami show dzieci w przedziale wiekowym od 8 do 14 lat (Kategorie: FIT-KID do lat 6, 8, 10, 12, 14, Duety do lat 12, Duety powyżej lat 12, Mini Formacje do 5 osób)
  • FITNESS AEROBIC - układy fitness taneczno-gimnastyczne z elementami show młodzieży w wieku powyżej 16 lat (Kategorie: Fitness Aerobic do lat 16, 18, +18, senior)
  • Fitness Model – pierwsza  runda to wyjścia na scenę kobiet w bikini w butach na wysokim obcasie. W rundzie drugiej kobiety pokazują się w sukniach wieczorowych, gdzie oceniania jest gracja oraz poruszanie się po scenie oraz sylwetka. Oceną ogólną jest średnia z obu rund.  (występuje do 4 kategorii wzrostowych)
  • Miss Figure - w którym zawodniczki wychodzą na scenę w stroju dwu częściowym na wysokim obcasie, oceniania jest tylko symetria i jakość ciała (Kategorie: Miss Figure Classic, Performance, Athletic) 
  • Men Physique – tzw. Męska Sylwetka w której zawodnicy wychodzą na scenę w bokserkach, oceniania jest symetria, jakość ciała, a także prezentacja na scenie (występują do 3 kategorii wzrostowych)
  • Kulturystyka Mężczyzn - gdzie również oceniania jest jakość i definicja ciała (Kategorie: Classic, Performance, Athletic, Extreme, Super Extreme, Junior (do 21 lat), Weteran (+40, +50, +60 lat), Pary)
  • Kulturystyka niepełnosprawnych - porównująca jakość ciała i zaangażowanie w sport osób niepełnosprawnych.

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

 

Więcej szczegółów dostępnych na stronie Federacji www.wff-wbbf.pl oraz na profilu facebook.com/wffwbbfpoland

 

Bilety dla widowni: 5zł – dzieci, 10zł – dorośli

 

Bilety dostępne na stronie:

Debiuty: http://tickets.soundrive.pl/pl/event/197

Mistrzostwa Polski: http://tickets.soundrive.pl/pl/event/198

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 PLAKAT  MAŁY.pngPARTNERZY WWW.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

moje wcielenia

wtorek, 29 marca 2011 9:25

25 Marca odbyła się premiera spektaklu SEN w choreografii Wojciecha Misiuro. zapraszamy na spektakle

 

Kwiecień
3 niedziela 19:00 spektakle
Sen Wojciecha Misiuro / Święto Wiosny Izadory Weiss
     
5 wtorek 19:00      
6 środa 19:00                             

 

SEN

premiera 25 marzec 2011
muzyka Arvo Pärt
choreografia Wojciech Misiuro
scenografia Katarzyna Zawistowska
asystent scenografa Aleksandra Staniszewska
asystenci choreografa Aleksandra Michalak, Jacek Krawczyk
światła Piotr Miszkiewicz
projekcje multimedialne Łukasz Boros

 

Obsada

Leszek Alabrudziński

Elżbieta Czajkowska-Kłos

Beata Giza

Aleksandra Kobielak

Bartosz Kondracki

Sylwia Kowalska-Borowy

Jacek Krawczyk

Aleksandra Michalak

Filip Michalak

Karol Pluszczewicz

Marta Śrama

Dorota Zielińska

 

 

Andrzej Słomiński

Mariusz Rychalski

 - Wojciech Misiuro jest artystą, którego w Polsce, a tym bardziej w Trójmieście, nie trzeba bliżej przedstawiać - pisze Marek Weiss, dyrektor Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Więcej... http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,113265,9237738,_Sen__Wojciecha_Misiuro_w_Operze.html#ixzz1HyHsbO3h

 Jest legendarnym założycielem i kreatorem Teatru Ekspresji. Zaproszenie tego teatru na najbardziej prestiżowy na świecie festiwal w Edynburgu było koronnym dowodem wielkiego międzynarodowego sukcesu polskiego twórcy i jego niezwykłego zespołu. Odwaga i radykalna wyobraźnia twórcy bez wahania przekraczały granice ówczesnych kanonów.

Był jednym z prekursorów radykalnego zerwania z powszechnie panującą dyktaturą estetyki baletu klasycznego i choreografem, który pozwolił odnaleźć się tancerzom w rzeczywistości teatralnej, gdzie prawda emocji jest ważniejsza od wyćwiczonego zestawu figur. Był wzorem dla licznych naśladowców, którzy właśnie w Gdańsku upowszechnili teatr tańca i przekonali publiczność do jego wartości. Po długim milczeniu powrócił na deski sceniczne właśnie w Operze Bałtyckiej jako jeden z autorów spektaklu Men's Dance. Z tego tryptyku właśnie Tamashii Wojciecha zyskało największe uznanie krytyki i publiczności. Ale nie tylko to było powodem, że ponownie zaprosiliśmy go do współpracy.Więcej... http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,113265,9237738,_Sen__Wojciecha_Misiuro_w_Operze.html#ixzz1HyHbEqXr

 

ŚWIĘTO WIOSNY


premiera

21 marzec 2011 na scenie Teatru Narodowego w Warszawie

25 marzec 2011 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku
muzyka Igor Strawiński
libretto i choreografia Izadora Weiss
scenografia Hanna Szymczak

reżyseria świateł Mirosław Poznański

asystent choreografa Marzena Socha
asystent scenografa Anna Cierpiał

 

 

Obsada


Franciszka Kierc

Iuliia Lavrenova

Natalia Madejczyk

Zuzanna Marszał

Marzena Socha

Agnieszka Wojciechowska

Paulina Wojtkowska

Piotr Nowak

Michał Ośka

Radosław Palutkiewicz

Ireneusz Stencel

Bartłomiej Szymalski

Marek Szczygieł

Krzysztof Szczygieł

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

sobota, 18 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  925 566  

O mnie

Zwiazana ze swiatem sportu, Mistrzyni Swiata W Fitness. od 2004 prowadzi Akademie Fitness Sportowego dla dzieci. Aktorka . Projektantka kolekcji fitness EU4YA.Szkoleniowec Fitness i dietetyki Propta , IFFA.

O moim bloogu

Związana ze światem sportu, Mistrzyni Świata W Fitness. od 2004 prowadzi Akademie Fitness Sportowego dla dzieci prezes Federacji Fitness Division . WFF Poland. Międzynarodowy sędzia kulturystyki i ...

więcej...

Związana ze światem sportu, Mistrzyni Świata W Fitness. od 2004 prowadzi Akademie Fitness Sportowego dla dzieci prezes Federacji Fitness Division . WFF Poland. Międzynarodowy sędzia kulturystyki i fitness. Aktorka,  Projektantka kolekcji fitness EU4YA, Szkoleniowiec Fitness i dietetyki Propta, IFFA.

schowaj...

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 925566

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl